Sıkça Sorulan Sorular

 • #

  Elektropolisaj Nedir?

  Elektropolisaj, anodik akım altında metal yüzeyinden mikron boyutunda parçalar koparılarak metale özgün parlaklığını geri verme işlemidir. Daha ayrıntılı bilgi için elektropolisaj sayfamızı ziyaret ediniz.

 • #

  Elektropolisaj Faydaları Nedir?

  Paslanmaza göze hoş gelen parlaklık, homojen ve dekoratif bir görüntü sağlar, steril ve anti bakteriyel bir özellik kazandırır, yüksek korozyon direnci sağlar, aşınma direncini arttırır,sürtünme direncini düşürür, yüksek parlaklık ve yansıtıcı görüntü sağlar, paslanmazdaki hidrojen gevrekliğini alır, stres ve yüzey rahatlatır. Daha fazla bilgi için elektropolisaj sayfamıza göz atabilirsiniz.

 • #

  Ne Kadar Büyüklükte Parçaya Elektropolisaj Uygulayabilirsiniz?

  Elektropolisaj, anodik akım altında metal yüzeyinden mikron boyutunda parçalar koparılarak metale özgün parlaklığını geri verme işlemidir. Daha ayrıntılı bilgi için elektropolisaj sayfamızı ziyaret ediniz.

 • #

  Elektropolisaj Uygulanmış Yüzey Ne Kadar Dayanıklıdır?

  Elektropolisajın kendisi bir kaplama yöntemi değil, yüzeyin kendi karakteristik parlaklığını ortaya çıkarma işlemidir. Bu sebeple parlatılmış metalin kendi fiziksel özellikleri aynı kalır. Bunun yanı sıra elektropolisaj öncesinde ve sonrasında uygulanan diğer işlemler (pasivasyon, dekapaj, mekanik polisaj v.b.) ile parça stresinin giderilmesi, korozyon direncinin yükseltilmesi gibi çeşitli mertebelerde korumalar sağlanır.

 • #

  Elektropolisaj ile Yüzeyden Ne Kadar Parça Koparılır?

  Elektropolisaj işlemi esnasında kopan parça miktarı, işlemin süresine göre değişmektedir ve sürenin ayarlanması ile kontrol edilmektedir. Genellikle kalınlığı 0.0003 ile 0.0007 mikron arasında olmaktadır.

 • #

  Elektropolisaja Neden Elektro Kimyasal İşlem Deniyor?

  Elektropolisaj, parçanın çeşitli kimyasallar içerisinde belirli bir akım verilerek parlatılması işlemi olduğu için elektropolisaja hem kimyasal hem de elektriksel manasına gelen "elektrokimyasal" işlem denir.

 • #

  Elektropolisaj Sonrası Kısmî veya Tam Pasivasyon Yapmak Ne Kadar Gereklidir?

  Elektropolisaj başlı başına koruma sağlamadığı için işlem sonrası mutlaka pasivasyon yapmak paslanmazın uzun ömürlü olması açısından gereklidir.

 • #

  Yerinde Uygulama Hizmetinizi Nasıl Kullanabilirim, Ne Kadar Hızlısınız?

  Yerinde uygulama hizmetimiz ile elektropolisaj ve diğer yüzey işlemlerinizi kendi tesisinizde alanında uzman ekibimiz ile uyguluyoruz. Uygulama ana hatlarından, çalışma tarzına kadar, en ufak ayrıntılarıyla tüm koşulları sizinle beraber projelendiriyoruz. Ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

 • #

  Kendi Tesisimde Elektropolisaj Yapabilir Miyim?

  Gerekli altyapı, makine, kimyasal ve eğitilmiş ekip sağlanırsa siz de kendi elektropolisaj işlemlerinizi yapabilirsiniz. Firmamız kendi elektropolisaj tesisinizi kurmanızda, ekip oluşturmanızda ve gerekli kimyasal ve makine temininizde de sizlere hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra size sunduğumuz yerinde uygulama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sorunuz Mu Var? Bize Yazın!

Mesaj Gönderildi
Mesaj Gönderilmedi
Bekleyiniz